Seznam kroužků

Výtvarný kurz

(Bc. Klára Jurčíková)

Děti se učí různé výtvarné techniky, malování tuší, temperami, enkaustickou malbu. Umí vyrobit strom z drátků, šperky z korálků a spoustu dalších věcí.

Keramika

(Bc. Klára Jurčíková, Ivana Filová, Alena Nedvědová, Alice Kubálková)

Kurzy jedou od pondělí do pátku a jednou za měsíc pořádáme i víkendovou keramickou dílnu.Výrobky děti si  můžete prohlédnout u nás v MDDM a na našich výstavách.

Klubko

(Iveta Nevrlková)

Pohybové činnosti- překážkové dráhy, hry s míčem, soutěže, tanec, výtvarné činnosti-různé výtvarné techniky, seznámení s vědou a technikou-zábavné pokusy, hudební a dramatické činnosti-zpěv, hra na nástroje, improvizace, práce s fotoaparátem-focení v přírodě, portrét, úprava fotek

Modeláři

(Jakub Báča)

Sestavování lodních modelů podle návodu, stříhání, broušení, ohýbání, lepení, barvení,vhodné pracovní pomůcky a nástroje, dodržování správného postupu podle předlohy,zvyšování náročnosti při výběru modelů, vedení dětí k dokončení započaté práce,účast na modelářských soutěžích.

Lego

(Jakub Báča)

Klubíčko

(Veronika Havelcová, Míša Syrová)

Dopolední program pro věkovou kategorii 2,5 až pět let. Děti se mohou těšit na stálý časový harmonogram dne, vzdělávací témata dle Školního vzdělávacího plánu, básničky, písničky, výtvarné tvoření, hudební výchovu, pohybové a taneční aktivity. V průběhu roku se děti věnují logopedické prevenci a grafomotorickému cvičení. Spolu s dětmi poznáváme přírodu a snažíme se být s dětmi co nejvíce venku.

Podmínkou přijetí je vyplněná přihláška.

Je možné přihlásit se i během školního roku, pokud je v některém kurzu volno.

Provoz 8.30 – 12.00 hodin, pondělí až čtvrtek. Děti lze hlásit i na jednotlivé dny. Platba je pololetní. Maximální počet dětí je 14.

 

Deskové hry

(Veronika Havelcová)

Hraní stolních a deskových her, při kterých se děti odreagují, ale také přiučí něčemu novému.

Detektivní klub

(Iveta Nevrlková)

Je určený pro každého, kdo rád přichází věcem na kloub. Budeme společně řešit úkoly a hádanky a zábavnou formou procvičíme paměť, logické myšlení a trpělivost.

Squash

(Veronika Havelcová)

Osvojení pravidel, zlepšení fyzické zdatnosti, turnaje a soutěže. Správné držení rakety, dvouhra a čtyřhra.

Sportovky

(Veronika Havelcová)

Osvojení pravidel míčových her, kolektivní hry, zvýšení fyzické zdatnosti, schopnost spolupráce ve skupině. Hraní tradičních her netradičním způsobem v tělocvičně nebo venku.

Mladý ajťák

(Veronika Havelcová)

Budeme se učit jak efektivně a bezpečně využívat telefon, tablet a internet, pomocí her a zábavných úkolů.

Dance

(Bára Žabová)

Základy tanců, choreografií, nácvik rytmu, hry na stmelení kolektivu, týmová práce – secvičení sestavy, koordinace pohybu s hudbou, vystupování a prezentace na veřejnosti, účast na soutěžích, naučit se znát své tělo, uvolnit se

Mažoretky, Taneční soutěžní týmy

(Denisa Valešová, Sára Žabová, Bára Žabová)

Soutěžní týmy, které již vozí poháry a medaile ze soutěží. Tréninky probíhají několikrát týdně. Je to opravdu pro ty, kteří rádi soutěží a jsou ochotni obětovat i pár víkendů. Ale ty pocity na soutěžích zase stojí za to 🙂 . Kurzy probíhají pod odborným vedením pedagogů.

Badminton

(Matěj Benedikt)

Vysvětlení pravidel badmintonu, nácvik správného držení rakety, pohybové hry, reakce na směr letu míčku, krátké míče na síť, hra, smíšené čtyřhry, uzavřené turnaje

Jóga pro děti

(Michaela Prosová)

Nácvik správného dýchání, cviky na rovnováhu a koordinaci těla, nácvik jednotlivých jógových pozic, cviky uvolňovací, rotace páteře, nácvik správného držení těla a chůze

Vaření 

(Michaela Prosová)

Se zaměřuje na hygienu při práci s potravinami a dodržování bezpečnosti při práci ve cvičné kuchyňce. Děti si během školního roku osvojí práci s běžným kuchyňským náčiním. Zvládnou přípravu jednoduchých pokrmů. Poznají zdravé a nezdravé potraviny a budou je umět odlišit.

Flow arts

(Tomáš Bartoš)

Flow arts je pohybová forma „žonglování“, nebo tance s předměty jako jsou tyče, řetězy a nebo jiné hračky, které můžeme znát z filmů, kde se pro boj používá nástroj jiný, než je střelná zbraň. Naučí koordinaci nejen rukou, ale celého těla. Rozvíjí rovnováhu těla a ohebnost.

Zábavné tvoření

(Vlasta Polreichová)

Děti si v kurzu vyzkouší různé výtvarné techniky, výroba z korálků, koláže, malování na textil, dekupáž, fimo a další…

 Tvořivá věda

(Věra Hlavatá)

Zajímavé pokusy v přírodě i v učebně. Zajímavosti o přírodě. Letos bychom rádi vytvořili Hmyzí domeček a vyzkoušeli si něco nového. A opět zasázíme nějaké dobroty a pak si z nich uvaříme.

Dramaťák

(Lucie Vaňousková)

Na kroužku budou děti hrát spoustu her, relaxovat, improvizovat, vyrábět loutky a kulisy, psát scénáře. Hrát scénky dle vlastní fantazie, společně tvořit představení.

Textilní tvorba

(Míša Syrová)